Video Sources 371 Views

  • Watch trailer
  • PLAY
  • PLAY
Around the World in 80 Days: Rreth botës për 80 ditë

Around the World in 80 Days: Rreth botës për 80 ditë

Let your imagination soar.Jun. 16, 2004United States, Germany, Ireland, United Kingdom120 Min.PG
Your rating: 0
10 2 votes
what going on?

Synopsis

Një shpikës britanik hedh një bast , dhe me një hajdut kinez dhe një artist francez në një aventurë në të gjithë botën se ata mund të rrethojnë globin në 80 ditë. Film i dubluar shqip.

Around the World in 80 Days: Rreth botës për 80 ditë
Around the World in 80 Days: Rreth botës për 80 ditë
Around the World in 80 Days: Rreth botës për 80 ditë
Original title Around the World in 80 Days
IMDb Rating 5.9 81,699 votes
TMDb Rating 5.8 1,541 votes

Director

Cast

Jackie Chan isPassepartout / Lau Xing
Passepartout / Lau Xing
Steve Coogan isPhileas Fogg
Phileas Fogg
Cécile de France isMonique Laroche
Monique Laroche
Robert Fyfe isJean Michel
Jean Michel
Jim Broadbent isLord Kelvin
Lord Kelvin
Ian McNeice isColonel Kitchener
Colonel Kitchener
David Ryall isLord Salisbury
Lord Salisbury
Roger Hammond isLord Rhodes
Lord Rhodes
Adam Godley isMr. Sutton
Mr. Sutton
Will Forte isPoliceman
Policeman

Similar titles

Poms
Ask Tesadüfleri Sever: Dashuria që dashuron rastësitë
Bloodshot: me titra shqip
Lucky Day
Falling Inn Love
Dashuria S’mjafton
1917: me titra shqip
Nje e hene e pazakonte
Animals United: Bashkimi i kafsheve
The Angry Birds Movie: Zogjtë e zemëruar
Mutuluk Zamani: Koha e lumturise: me titra shqip
PALLATI 176