Video Sources 507 Views

  • Watch trailer
  • PLAY
  • PLAY
Assassin’s Creed

Assassin’s Creed

Your destiny is in your blood.Dec. 21, 2016United States, France, United Kingdom, Hong Kong, Taiwan, Malta115 Min.PG-13
Your rating: 0
10 1 vote
what going on?

Synopsis

StreamSB - Video Platform For You

Përmes kujtimeve gjenetike të shkyçura që i lejojnë atij të rimarrë aventurat e të parit të tij në Spanjë të shekullit të 15-të, Callum Lynch zbulon se ai është një pasardhës i shoqërisë së fshehtë ‘Assassins’. Pasi fitoi njohuri dhe aftësi të jashtëzakonshme, ai tani është i gatshëm të marrë përsipër kalorësit shtypës të Tempullit në ditët e sotme.

Assassin’s Creed
Assassin’s Creed
Assassin’s Creed
Assassin’s Creed
Assassin’s Creed
Assassin’s Creed
Assassin’s Creed
Assassin’s Creed
Assassin’s Creed
Assassin’s Creed
Original title Assassin's Creed
IMDb Rating 5.7 175,967 votes
TMDb Rating 5.4 5,516 votes

Director

Cast

Michael Fassbender isCallum Lynch / Aguilar de Nerha
Callum Lynch / Aguilar de Nerha
Marion Cotillard isDr. Sophia Rikkin
Dr. Sophia Rikkin
Jeremy Irons isAlan Rikkin
Alan Rikkin
Brendan Gleeson isJoseph Lynch
Joseph Lynch
James Sobol Kelly isFather Raymond
Father Raymond
Denis Ménochet isAbstergo Güvenlik Müdürü
Abstergo Güvenlik Müdürü

Similar titles

Seni Seviyorum Adamım: Te dua shumë or mik
Lucky Day
Around the World in 80 Days: Rreth botës për 80 ditë
Ask Tesadüfleri Sever: Dashuria që dashuron rastësitë
UFO
Falling Inn Love
Dashuria S’mjafton
Drejt Fundit
Sicario: Day of the Soldado
Arctic Dogs
Exodus: Zota dhe mbretër
Epoka e akullnajave 5 Kursi i përplasjes (Ice Age- Collision Course)

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website