Video Sources 395 Views

  • Play
Awake: The Life of Yogananda / Jeta e Jogananda

Awake: The Life of Yogananda / Jeta e Jogananda

Oct. 10, 2014United States87 Min.PG
Your rating: 0
6 1 vote
what going on?

Synopsis

StreamSB - Video Platform For You

Dokumentar për jetën e Yogananda, i cili solli rrugën shpirtërore Hindu në Perëndim në vitet 1920.

Biografi unike për Yogananda, duke treguar historinë e jetës së tij dhe ndikimit në yoga, fe dhe shkencë, duke kombinuar rishikimin, intervistat dhe vërtetësit.

Awake: The Life of Yogananda / Jeta e Jogananda
Original title Awake: The Life of Yogananda
IMDb Rating 7.3 1,029 votes
TMDb Rating 6.7 11 votes

Director

Lisa Leeman
Director

Cast

Similar titles

Drejt Fundit
Bi Küçük Eylül Meselesi: Një aferë e vogël shtatori
Apostle: Apostulli
Bloodshot: me titra shqip
Dashuria S’mjafton

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website