Video Sources 1043 Views

  • Watch trailer
  • PLAY
Emma.

Emma.

Handsome, clever, and rich.Feb. 13, 2020United Kingdom124 Min.PG
Your rating: 0
8 1 vote
what going on?

Synopsis

Një vajzë e bukur dhe e zgjuar, Ema, e vendosur në Anglinë e viteve 1800 e shtyn kohën duke bërë mblesëri në rrethin e saj shoqëror, por refuzon të martohet vetë. Ndonjëherë e shkujdesur dhe e nxituar, Ema harron të shikojë më pranë saj.

Emma.
Emma.
Emma.
Emma.
Emma.
Emma.
Emma.
Emma.
Original title Emma.
IMDb Rating 6.8 10,513 votes
TMDb Rating 7.1 170 votes

Director

Cast

Anya Taylor-Joy isEmma Woodhouse
Emma Woodhouse
Johnny Flynn isGeorge Knightley
George Knightley
Josh O'Connor isMr. Elton
Mr. Elton
Callum Turner isFrank Churchill
Frank Churchill
Mia Goth isHarriet Smith
Harriet Smith
Miranda Hart isMiss Bates
Miss Bates
Bill Nighy isMr. Woodhouse
Mr. Woodhouse
Rupert Graves isMr. Weston
Mr. Weston
Gemma Whelan isMiss Taylor / Mrs. Weston
Miss Taylor / Mrs. Weston
Amber Anderson isJane Fairfax
Jane Fairfax

Similar titles

Çocuklar Sana Emanet: Fëmijët të impenjojnë
Sevimli Tehlikeli: E lezetshme dhe e rezikshme
Aurangzeb: me titra shqip
The Angry Birds Movie: Zogjtë e zemëruar
BIR ASK IKI HAYAT: Një dashuri, dy jetë
Downhill
Recep Ivedik 6: me titra shqip
Mutuluk Zamani: Koha e lumturise: me titra shqip
7. Kogustaki Mucize: Mrekullia ne qeline e 7-të
Arctic Dogs
Around the World in 80 Days: Rreth botës për 80 ditë
PALLATI 176