Video Sources 1127 Views

  • Watch trailer
  • PLAY
Emma.

Emma.

Handsome, clever, and rich.Feb. 13, 2020United Kingdom124 Min.PG
Your rating: 0
8 1 vote
what going on?

Synopsis

Një vajzë e bukur dhe e zgjuar, Ema, e vendosur në Anglinë e viteve 1800 e shtyn kohën duke bërë mblesëri në rrethin e saj shoqëror, por refuzon të martohet vetë. Ndonjëherë e shkujdesur dhe e nxituar, Ema harron të shikojë më pranë saj.

Emma.
Emma.
Emma.
Emma.
Emma.
Emma.
Emma.
Emma.
Original title Emma.
IMDb Rating 6.8 10,513 votes
TMDb Rating 7.1 170 votes

Director

Cast

Anya Taylor-Joy isEmma Woodhouse
Emma Woodhouse
Johnny Flynn isGeorge Knightley
George Knightley
Josh O'Connor isMr. Elton
Mr. Elton
Callum Turner isFrank Churchill
Frank Churchill
Mia Goth isHarriet Smith
Harriet Smith
Miranda Hart isMiss Bates
Miss Bates
Bill Nighy isMr. Woodhouse
Mr. Woodhouse
Rupert Graves isMr. Weston
Mr. Weston
Gemma Whelan isMiss Taylor / Mrs. Weston
Miss Taylor / Mrs. Weston
Amber Anderson isJane Fairfax
Jane Fairfax

Similar titles

Mutuluk Zamani: Koha e lumturise: me titra shqip
7. Kogustaki Mucize: Mrekullia ne qeline e 7-të
Poms
Ask Tesadüfleri Sever: Dashuria që dashuron rastësitë
YUVAMDAKI DÜŞMAN: Armiku i shtepise sime
Exodus: Zota dhe mbretër
Dashuria S’mjafton
Para nga qielli
Around the World in 80 Days: Rreth botës për 80 ditë
Çocuklar Sana Emanet: Fëmijët të impenjojnë
The Angry Birds Movie: Zogjtë e zemëruar
Bi Küçük Eylül Meselesi: Një aferë e vogël shtatori