Video Sources 413 Views

  • Watch trailer
  • PLAY
  • PLAY
Exodus: Zota dhe mbretër

Exodus: Zota dhe mbretër

Once brothers, now enemies.Dec. 03, 2014United Kingdom, Spain, United States150 Min.PG-13
Your rating: 0
10 2 votes
what going on?

Synopsis

Udhëheqësi i pabindur Moisiu ngrihet kundër Faraonit Egjiptian Ramses II, duke vendosur gjashtëqind mijë skllevër në një udhëtim monumental të arratisjes nga Egjipti dhe ciklit të tij të frikshëm të plagëve vdekjeprurëse.

Exodus: Zota dhe mbretër
Original title Exodus: Gods and Kings
IMDb Rating 6 155,385 votes
TMDb Rating 5.8 3,246 votes

Similar titles

7. Kogustaki Mucize: Mrekullia ne qeline e 7-të
Nje e hene e pazakonte
1917: me titra shqip
BIR ASK IKI HAYAT: Një dashuri, dy jetë
Around the World in 80 Days: Rreth botës për 80 ditë
Downhill
Mutuluk Zamani: Koha e lumturise: me titra shqip
The Sky Is Pink
Second Chance : Nje mundesi e dyte
Dashuria S’mjafton
Falling Inn Love
Sevimli Tehlikeli: E lezetshme dhe e rezikshme