Video Sources 1065 Views

  • Watch trailer
  • PLAY
  • PLAY
Shikara: Me titra Shqip

Shikara: Me titra Shqip

The Untold Story of Kashmiri PanditsFeb. 07, 2020India118 Min.Not Rated
Your rating: 0
4 2 votes
what going on?

Synopsis

Në 1990, 4 Lakh Kashmiri Pandits (Hinduistët) u detyruan të linin shtëpinë e tyre nën kërcënimin e jetës. Deri sot, ata vazhdojnë të jetojnë si refugjatë në vendin e tyre, në kampe të vogla refugjatësh në qytetin e Jammu. ‘Shikara’ e Vidhu Vinod Chopra ndjek historinë e Shivit dhe Shantit, dy Pandits Kashmiri, duke kronikuar mbijetesën e tyre përgjatë 30 viteve të mërgimit. Në sezonin aktual të urrejtjes, dashuria është gjithçka që e mban gjallë shpresën.

Shikara: Me titra Shqip
Shikara: Me titra Shqip
Shikara: Me titra Shqip
Shikara: Me titra Shqip
Shikara: Me titra Shqip
Shikara: Me titra Shqip
Original title Shikara
IMDb Rating 2.2 4,514 votes
TMDb Rating 5 1 votes

Director

Cast

Aadil Khan isShiv Kumar Dhar
Shiv Kumar Dhar
Sadia isShanti Dhar
Shanti Dhar
Mushtaq Kak isMasood Sahab
Masood Sahab

Similar titles

Alev Alev – Flake per Flake ( ME TITRA SHQIP )
AŞK TADINDA- DASHURI PUZZLE
Aurangzeb: me titra shqip
Sicario: Day of the Soldado
Öldür Beni Sevgilim: Më vrit i dashur
Çocuklar Sana Emanet: Fëmijët të impenjojnë
Poms
Mutuluk Zamani: Koha e lumturise: me titra shqip
Seni Seviyorum Adamım: Te dua shumë or mik
Bi Küçük Eylül Meselesi: Një aferë e vogël shtatori
YUVAMDAKI DÜŞMAN: Armiku i shtepise sime
The Sky Is Pink