Video Sources 572 Views

  • Watch trailer
  • PLAY
  • PLAY
The Angry Birds Movie: Zogjtë e zemëruar

The Angry Birds Movie: Zogjtë e zemëruar

Why so angry?May. 11, 2016Finland, United States97 Min.TV-PG
Your rating: 0
5 1 vote
what going on?

Synopsis

StreamSB - Video Platform For You

Një ishull i populluar plotësisht nga zogj të lumtur, të paaftë për të fluturuar ose pothuajse tërësisht. Në këtë parajsë, Red, një zog me një problem temperamenti, Chuck i shpejtë dhe bomba e paqëndrueshme kanë qenë gjithmonë të huaj. Por kur ishulli vizitohet nga derrat misteriozë jeshilë, varet nga këta njerëz të margjinalizuar të pamundur të kuptojnë se çfarë po bëjnë derrat.

The Angry Birds Movie: Zogjtë e zemëruar
The Angry Birds Movie: Zogjtë e zemëruar
The Angry Birds Movie: Zogjtë e zemëruar
The Angry Birds Movie: Zogjtë e zemëruar
Original title The Angry Birds Movie
IMDb Rating 6.3 76,240 votes
TMDb Rating 6.1 2,218 votes

Director

Cast

Jason Sudeikis isRed (voice)
Red (voice)
Josh Gad isChuck (voice)
Chuck (voice)
Danny McBride isBomb (voice)
Bomb (voice)
Maya Rudolph isMatilda (voice)
Matilda (voice)
Bill Hader isLeonard (voice)
Leonard (voice)
Peter Dinklage isMighty Eagle (voice)
Mighty Eagle (voice)
Sean Penn isTerence (voice)
Terence (voice)
Keegan-Michael Key isJudge Peckinpah (voice)
Judge Peckinpah (voice)
Kate McKinnon isStella / Eva the Birthday Mom (voice)
Stella / Eva the Birthday Mom (voice)
Tony Hale isRoss / Cyrus / Mime (voice)
Ross / Cyrus / Mime (voice)

Similar titles

Exodus: Zota dhe mbretër
Epoka e akullnajave 5 Kursi i përplasjes (Ice Age- Collision Course)
Seni Seviyorum Adamım: Te dua shumë or mik
Animals United: Bashkimi i kafsheve
Arctic Dogs
Around the World in 80 Days: Rreth botës për 80 ditë
Emma.
AŞK TADINDA- DASHURI PUZZLE
Poms
The Queen’s Corgi
PALLATI 176
Dy gisht mjalt

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website